Дончић рекордом предводио Далас у победи над Портландом (ВИДЕО)

Словеначки интернационалац Лука Дончић убацио је 42 поена и предводио свој тим Даласа у победи над Портландом са 117:112.

Исти број поена убацио је и Џоел Емби у победи Филаделфије над Атлантом са 121:109, а Брунклин је као гост снадиграо Клиперсе у Лос Анђелесу са 110:95 предвођени Кевином Дурантом.

Лука Дончић је наставио серију сјајних игара и у синоћном мечу остварио нови, 49. троструки двоцифрен учинак са 42. убачена поена уз десет скоковаи 13 асистенција предводећи тим.

Одличну подршку је имао од Динвидија и Вуда који су додали по 20 и 19 поена у повратку Даласа на победничку стазу после два пораза на гостујућим теренима.

Портланду није много помогла ни одлична игра Гранта и Демјана Лиларда који су убацили 37 и 29 поена али је то било довољно само да се домаћинима адекватно супротставе током друге и треће четвртине.

Портланд је у финишу поново преузео иницијативу и довео меч до сигурне победе.
Са истим бројем погодака попут Дончића, свој тим Филаделфије је предбодио и Џоел Ембид уз десет скокова и шест асистенција у победи над Атлантом са 121:109.

Међутим Ембид је меч завршио и са повредом рамена па ће се тек накнадним прегледима установити колика ће цена бити тако успешне партије.

У пораженом тиму најегикаснији је био Тре Јанг са 27 постигнутих поена а наш интернационалац Богдан Богдановић је и даље на опоравку од повреде.

У једном од синоћних дербија Брунклин је као гост убедљиво надиграо Клиперсе у Лос Анђелесу са 110:95.

До победе их је предводио Кевин Дурент са 27 поена уз шест скокова, а одлично га је пратио Сет Кари са 22 поена.

На другој страни Пол Џорџ је је био најефикаснији са 17 поена, а одличан је био Ивица Зубац са дабл дабл учинком од 16 поена и 15 скокова.