Dončić rekordom karijere i 51 poenom uništio Kliperse

Slovenački superstar Luka Dončić odigrao je utakmicu karijere i sa 51 poenom bio najzaslužniji za pobedu svog Dalasa nad Los Anđeles klipersima.

Dončić je dominirao od prvog do poslednjeg minuta i pružio najbolju partiju od dolaska u NBA ligu, a Meveriksi su trijumfovali rezultatom 112:105.

Slovenac je već u prvih 12 minuta najavio da će ovo biti istorijska noć u najjačoj ligi sveta, nekoliko sati pošto je saznao da će na predstojećem Ol-staru igrati u ekipi Lebrona Džejmsa u kojoj je i Nikola Jokić.

Dončić je u prvoj četvrtini postigao čak 28 poena, što je rekord za jednu deonicu ove sezone, a do kraja susreta se nije osvrtao.

Na parketu je proveo skoro 40 minuta i za to vreme ubacio 51 poen (17/26 iz igre, 7/14 trojke), uz devet skokova, šest asistencija, sedam izgubljenih lopti i po jednu ukradenu i blokadu.

Pored Dončića, samo su još trojica igrača u domaćem timu imala dvocifren učinak – Fini-Smit je meč završio sa 12 poena, jednim više od Bransona i Buloka.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović bio je u protokolu, ali nije dobio šansu.