Дончић подбацио, али учинио велику услугу Јокићевом Денверу (ВИДЕО)

Кошаркаши Далас маверикса учинили су велику услугу Денвер нагетсима за које игра наш Никола Јокић, без обзира на слабу партију прве звезде Луке Дончића.

Дончић је подбацио, али је Далас успео да савлада захукталу Минесоту 110:108 и тако директно помогне Јокићевом тиму у борби за место које води директно у плеј-оф.

Меверикси су прекинули серију Минесоте од четири узастопне победе, а Тимбервулвси су доживели тек други пораз у последњих 12 утакмица.

Овакав исход много значи Јокићевом Денверу који се вратио на шесту позицију која води директно у плеј-оф.

Тексашани су на свом паркету испустили предност од 16 поена и били близу да доживе пораз, али су у неизвесној завршници имали више концентрације и среће и дошли до тријумфа.

Далас је у последњи минут ушао са пет поена предности, да би онда Карл-Ентони Таунс снажно закуцао за 107:105.

Одлучујући тренутак догодио се на 40 секунди до краја када је Булок погодио тројку и сломио отпор гостију.

У наставку је Дончић промашио један шут за три поена, али то није коштало „телад“ јер је Патрик Беверли израстао у трагичара – промашио је оба слободна бацања, потом и полагање, па је на крају морао и намерно да промашује са линије пенала како би се његов тим борио за скок и поене из игре.

Дончић је подбацио и одиграо веома лошу утакмицу за своје стандарде, пошто је за 38 минута на паркету постигао само 15 поена.

Словеначки кошаркаш је шутирао 5/17 из игре, погодио само три тројке из 11 покушаја, а имао је чак и осам изгубљених лопти. На крају, поенима је додао пет скокова и 10 асистенција.

Најефикаснији у победничком тиму био је Пауел са 22 поена, два мање постигао је Динвиди (обојица имали по осам ухваћених лопти), док се херој Булок зауставио на 18.