Рекорд сезоне Покушевског (ВИДЕО)

Кошаркаши Бостона победили су прошле ноћи на гостовању Оклахому (132:123), и тако су том тиму нанели 10. узастопни пораз у НБА лиги.

Наш Алексеј Покушевски остварио рекорд сезоне са 19 поена, уз шест ухваћених лопти и три асистенције.

Он је на терену провео 28 минута, из игре је шутирао 7/13, за три 3/8, а са линије слободних бацања је имао учинак 2/3.

Покушевском је ово 10. пут на последњих 11 мечева да има двоцифрен учинак, а започео га је 9. фебруара у поразу од Торонта, када је имао 18 поена, што му је до ове вечери био најбољи учинак у сезони.

Тре Ман је за домаћу екипу постигао 35 поена, уз седам скокова. Он је ушао у историју лиге, као први руки са седам узастопно постигнутих тројки у првом полувремену.

Шеј Гилџес-Александер је уписао 31 поен, уз девет асистенција, Дариус Бејзли је забележио дабл-дабл са 22 поена и 10 скокова.

Најбољи у победничком тиму био је Џејсон Тејтум са 36 поена, седам скокова и шест асистенција, Џејлен Браун је додао 25 поена, док је дабл-дабл учинак остварио Грент Вилијамс са 20 поена и 10 скокова.

Бостон се налази на четвртом месту Источне конференције са 45 победа и 28 пораза, док је Оклахома на претпоследњем, 14. месту Западне конференције са 20 победа из 72 утакмице.