Дончић не планира да стане – са 35 поена срушио Торонто

Кошаркаши Далас Маверикса су резултатом 111:110 победили Торонто Репторсе.

Лука Дончић је невероватан! Управо је одиграо утакмицу у којој је убацио 35 поена уз 8 скокова и 6 асистенција и донео победу Мавсима.

Ово је осми узастопни меч на ком Лука Дончић убацује 30 и више поена, а најмање у овом низу убацио је Оклахоми „само“ 31, док је Орландо примио 44 поена од Словенца.

После напетог првог полувремена, Далас је на крилима Луке Дончића стекао велику и лепу предност у трећој четвртини коју су добили са 34:24 и дошли до вођства 96:81, али је Торонто почео да погађа неке шутеве.

Одмах на старту четврте четвртине направили су серију и вратили се на 98:92, али је Далас одбио тај налет. Мало по мало топила се предност, па је после тројке Прешеса Ачуве резултат гласио 100:97.

Јасно је било да нас чека драма, али је уследила тројка Луке Дончића па су он и Динвиди без већих проблема затворили меч, уз тројку Ачуве на крају за коначних 111:110.

Дончић са 35 поена најефикаснији, Динвиди је убацио 21, Крис Вуд 13, а Фини Смит 11. На другој страни, 27 поена је имао Ануноби, 18 Паскал Сијакам, 17 Крис Бушер, 15 Ачува, а 11 поена уз 10 скокова и 10 асистенција био је учинак младог Скотија Барнса.

Њујорк Никси су резултатом 106:104 савладали ослабљене Филаделфија Севентисиксерсе који су на меч дошли без главних играча Џоела Ембида и Џејмса Хардена.

Велс Фарго центар је био лепо испуњен, подршка публике није изостала, али зато победа јесте.

После интересантног полувремена у коме су Никси стекли предност захваљујући бољој игри у другој четвртини уследила је трећа у којој је домаћин разбио госте из Њујорка, али је то било недовољно да се сломи њихов отпор.

Џулијус Рендл и Џејлен Брансон су дошли да се надмећу и однели победу Никсима резултатом 106:104, пошто Сиксерси нису могли да пређу цео терен и поентирају за 1,4 секунде колико је остало на сату након слободног бацања које је Брансон погодио.

Управо је Брансон био најефикаснији у Никсима са 23 поена, уз 6 скокова и 7 асистенција, док је 22 имао Берет, а 17 и 10 скокова Џулијус Рендл.

Што се тиче Филе, 31 поен је постигао Тајрис Мекси, 23 и 9 скокова Тобајас Херис, а 14 и 7 скокова Монтрез Херел док је двоцифрен још био Диентони Мелтон са 12 поена, 5 скокова и 9 асистенција.

Кливленд Кавалирси су резултатом 112:88 победили Детроит Пистонсе, уз 23 поена Џерета Алена, Кевин Лав је уписао 21 уз 10 асистенција, а Чеди Осман и Карис Леверт постигли су по 15.

У редовима Пистонса, 19 је имао Канингхем, 18 Садик Беј и Џејден Ајви, а 11 Ајзеа Ливерс.

Мемфис Гризлиси су резултатом 130:99 прегазили Шарлот Хорнетсе, уз 23 поена Брукса, 19 Бејна, 13 Кларка и Адамса који је ухватио и 19 скокова, док је Џа Морент постигао 12 уз 11 асистенција.

На другој страни, 17 поена је постигао Убре, 14 Букнајт, 12 Брајс Мекдауенс, 11 Џеј Ти Тор и 10 Пи Џеј Вашингтон.