Дончић добио помоћ, Далас смањио предност Финикса (ВИДЕО)

Кошаркаши Далас Маверикса победили су Финикс Сансе резултатом 103:94 у утакмици број 3 друге рунде НБА плеј-офа Западне конференције.
далас

Крис Пол је прославио 37. рођендан, али је овога пута рођенданска прослава уништена захваљујући Далас Мавериксима који су смањили на 2-1 у серији.

Далас је одлично одиграо први меч на свом паркету у овој серији и уручили Полу први пораз на рођендан (претходно имао две победе) резултатом 103:94.

Маверикси су славили захваљујући сјајној партији Луке Дончића који је имао 26 поена, 13 скокова и 9 асистенција, али и Џејлена Брансона који је са 28 поена био најефикаснији, док је Булок убацио 15 поена, а по 14 су имали Фини Смит и Клебер.

У редовима Финикса, Џеј Краудер је био најистакнутији појединац са 19 поена, 7 скокова и 5 асистенција, 18 је убацио Девин Букер, 16 Диандре Ејтон уз 11 скокова, а по 12 имали су Бриџис и слављеник Пол.

Далас је имао нешто лошије шутерско вече, погодивши 40 од 90 упућених шутева, али су сјајном одбраном натерали Криса Пола да погуби конце на почетку и да за 2 четвртине изгуби чак 7 лопти.

Изузев уводног вођства у првим минутима утакмице које је Финикс рано испустио, Далас је током читавог меча одржавао осетну предност и на крају заслужено славио.

Embid se vratio – Filadelfija razbila Majami (VIDEO)