Ембид се вратио – Филаделфија разбила Мајами (ВИДЕО)

Кошаркаши Филаделфија Севентисиксерса победили су Мајами Хит резултатом 99:79 у трећој утакмици друге рунде плеј-офа НБА лиге.

Мајами Хит је без икаквих проблема добио прва два меча на Флориди, али чим се серија преселила у Пенсилванију видели смо доминантан наступ Филаделфије.

Џоел Ембид је упркос проблемима са повредом наступио на овом сусрету (са заштитном маском на лицу) и помогао Сиксерсима да победом 99:79 смање на 2-1 у серији.

Камерунски центар је меч завршио са 18 поена и 11 скокова, док су најефикаснији били Дени Грин и Тајрис Мекси који су убацили по 21 поен, док је Харден имао 17 поена уз 8 скокова и 6 асистенција, али и 7 изгубљених лопти.

У редовима Мајами Хита, Џими Батлер је малтене сам играо и убацио 33 поена уз 9 скокова, а једини двоцифрени играч уз њега био је шести играч године Тајлер Хиро.

Што се утакмице тиче, Филаделфија је фантастичном одбраном лимитирала Мајами на 34 поена за 24 минута кошарке, односно 17 поена по четвртини и већ тада стекла двоцифрену предност.

Буђење Мајамија током треће четвртине вратило је неизвесност, па су изабраници Ерика Сполстре (неки ће рећи и Пета Рајлија) успели да се спусте на само 3 поена заостатка пред улазак у финални квартал.

Тајрис Мекси преузима ствар у своје руке, појавио се и Џејмс Харден и Филадлефија без већих проблема добија овај сусрет и уноси макар мало неизвесности у ову серију полуфинала Истока.