Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Додељена признања „Спортиста године Града Новог Сада“ за 2025. годину

У амфитеатру СПЦ „Војводина“ свечано су додељена признања „Спортиста године Града Новог Сада“ за 2025. годину, у организацији Градског спортског савеза Новог Сада. Церемонији уручења награда присуствовали су бројни спортисти, спортски радници и гости, а признања су додељена најуспешнијим појединцима и колективима који су обележили спортску годину иза нас.
Фото: Град Нови Сад

За најбоље спортисте Града Новог Сада у 2025. години проглашени су Александра Андрић, јуниорка Новосадског џудо клуба и освајачица бронзане медаље на Европском првенству за сениоре, као и Миљан Пушица, рукометаш „Војводине“, освајач три трофеја и репрезентативац Србије.

Титулу најбољег клуба понео је Новосадски џудо клуб, док су за најбољу женску екипу проглашене ватерполисткиње „Војводине“, а за најбољу мушку екипу рукометаши „Војводине“. За најбољег тренера изабрана је Слађана Дрезгић, тренер ватерполисткиња „Војводине“. Најбоља јуниорка је Славица Нашагаћин, кајакашица „Војводине“, док је за најбољег јуниора проглашен Милан Зелић, ватерполиста „Војводине“.

Признање за најбољег спортисту са инвалидитетом припало је Митру Паликући, стонотенисеру клуба „Спин“. Специјална признања додељена су стонотенисеркама Новог Сада, тренеру Миленку Андрићу, стонотенисеру са инвалидитетом Младену Ћирићу, као и стонотенисеркама са инвалидитетом Сањи Богуновић и Ани Зелен.

Свечаној додели присуствовала је и Татјана Медвед, чланица Градског већа за спорт и омладину, која је поздравила окупљене у име градоначелника Жарко Мићин и истакла значај спорта као важног дела идентитета Нови Сад, као и континуирана улагања града у развој спортске инфраструктуре, подршку клубовима и младим талентима.

Програм Зимзоленда током викенда

Преузмите андроид апликацију.