Почетна > Бизнис
Бизнис

Ђорђевић: Пошта Србије жели да буде присутна у земљама Отвореног Балкана

Директор Пошта Србије Зоран Ђорђевић изјавио је да је Пошта у процесу дигитализације, да Пошта треба да буде конкурентна и у земљама региона.
Фото: Градске инфо

„Идеја Отвореног Балкана је нешто што ускоро треба у потпуности да заживи, а Пошта Србије жели да буде присутна у свим земљама Отвореног Балкана“, рекао је Ђорђевић након јучерашњег потписивања споразума о пословно-техничкој сарадњи са

Истраживачко-развојним институтом за вештачку интилигенцију.

Он је захвалио Центру који је прихватио просторије Поште.

„Битно је да центар буде близу Поште, пошто је Пошта у процесу дигитализације, те ће јој он бити од велике помоћи. Сигуран сам да ћемо учествовати у доста пројеката. Наш ИТ ће моћи да научи доста од развојног центра“, рекао је директор Пошта Србије.

Он је објаснио да Пошта има више актуелних пројеката дигитализације, а најбитнији је „е-нотар“ који треба ускоро да заживи и који је први корак ка „е-архиву“.

„Желимо да чувамо папире у дигиталној форми који се гомилају и представљају трошак за државу, компаније и становништво“, рекао је Ђорђевић.

Он је додао да су вођени разговори са министром грађевинарства Гораном Весићем о моделу да свака нова зграда убудуће има неку врсту пакетомата.

„Станари зграде би у том случају били обавештавани путем мобилног телефона о приспећу пошиљке“, рекао је он.

Вештачка интелигенција ће убрзати процесе рада и олакшати запосленима у контакт и кол центру, а такође, желимо да укључимо и „Чет-бот“, поручио је Ђорђевић.

Директор Истраживачко-развојног института за вештачку интилигенцију Србије Дубравко Ћулибрк истакао је као битну ствар то што ће њихове канцеларије у Београду бити смештене у Пошти.

„Оно што ми можемо да урадимо за Пошту је да помогнемо да се она модернизује, да унапреди своје сервисе које пружа грађанима, као и да буде регионални лидер у том послу. Једна од првих ствари у којима се примењује вештачка интелегенција је достава пошиљака“, рекао је Ћулибрк.

Он је објаснио да је идеја да сав потенцијал који имамо у овој новој области објединимо.

„Мислим да је добро да су људи имали прилику да се директно укључе у развој нових система који користе вештачку интелигенцију“, закључио је директор Института за вештачку интелигенцију.

Memić: Krajem maja još 100.000 vaučera za subvencionisani odmor u Srbiji

Преузмите андроид апликацију.