Ostali sportovi

Đoković posle velike borbe nadigrao Cicipasa za finale mastera u Parizu

Novak Đoković savladao Grka Stefanosa Cicipaa sa 2:1 po setovima 6:2, 3:6, 7:6 i plasirao se u finale mastersa u Parizu. Naš teniser pohod ka sedmoj tituli u Bersiju završava u nedelju (15.00) duelom sa Dancem Holgerom Runeom.

Novak je lako slomio otpor rivala u prvom setu. Kada se očekivalo da će u meču izostati neizvesnost razigrao se Cicipas i dobio drugi set. U nastavku igra se rasplamsala. Novak je konstantno pretio, ali je set i meč rešio tek u taj-brejku i zakazao finale sa Runeom.

Naš as je u prvom setu na svoj servi izgubio samo jedan poen. To dovoljno govori o šansama Cicipasa u ovom setu. Nakon uvodna četiri gema, koje su teniseri rešili u svoju korist, Novak je eksplodirao. Podigao je nivo igre i uz dva breka osvojio naredna četiri gema za 6:2 u prvom setu, koji je trajao 32 minuta igre.

Đoković nije nastavio u istom ritmu, mnogo više je grešio. Čak 12 grešaka u ovom periodu naspram jedne u prvom setu. Nakon 2:2 u drugom setu Cicipas je bio taj koji je preuzeo inicijativu. U petom gemu stigao je do brejka. Đoković nije uspeo da se vrati, a novim brejkom u devetom gemu Grk je rešio set u svoju koristi – 6:3. Drugi set trajao je 43 minuta igre.

Igra dostojna polufinala u odlučujućem setu. Novak u trećem gemu nije iskoristio dve vezane brejk prilike. Nastavljena je velika borba, ali su igrači bili sigurni na svoje servise. U devetom ponovo je naš teniser propustio dve vezane brejk lopte.

Nastavljena je neizvesna borba i meč je rešen u taj-brejku. Do promene strana nije bilo mini-brejkova (3:3). Grk prvi dolazi do prednosti, međitim naš teniser odma uspreva da vrati mini-brejk, a potom i ponovo oduzme servis rivalu i tako je doša do prednosti. Naredna dva servisa Novak rešava u svoju korist i dobija taj-brejk sa 7:5.