Ostali sportovi

Đoković osvojio Rolan Garos, ukupno 23. rekordni gren slem trofej

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Rolan Garos treći put i stigao do 23. gren slem pehara u karijeri, pošto je u finalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 3:0 (7:6 (7:1), 6:3, 7:5), za tri sata i 16 minuta.

Đoković sad na večnoj listi ima jedan gren slem pehar više od Rafaela Nadala, koji zbog povrede nije mogao da brani pehar.

Ujedno, Đoković ye ovim trijumfom vratio na prvo mesto ATP liste.

Takođe, postao je prvi teniser koji je svaki gren slem osvojio najmanje tri puta.

Rud je bolje otvorio finale, napravio je brejk već na prvi servis protivnika i poveo 3:0. Đoković je međutim uspeo da uzvrati brejk kod vođstva Ruda 4:2, Norvežanin je na 30:40 smeč poslao u mrežu i omogućio Srbinu da se vrati u set. U sledećem gemu Srbin je izjednačio na 4:4.

U narednom gemu Đoković je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio, zatim je tokom narednog poena proklizao i pao u želji da stigne lopticu, a na kraju je Rud poveo 5:4.

Na servis Đokovića u narednom gemu Rud je poveo 30:0, ali je Srbin uspeo da preokrene i izjednači na 5:5. Sledeći gem je bez većih problema pripao Norvežaninu koji je poveo 6:5, a istom merom je uzvratio Đoković za 6:6, pa je odlučivao taj brejk. U njemu je na terenu postojao samo jedan teniser, Srbin je nadmoćno stigao do 7:1.

Za razliku od prvog seta koji je bio neizvestan i trajao sat i 21 minut, drugi je Đoković osvojio mnogo lakše, posle samo 52 minuta.

Već u drugom gemu seta, Đoković je iskoristio četvrtu brejk loptu, a zatim na svoj servis poveo 3:0. Kod vođstva 5:2, Đoković je na servis Ruda imao dve vezane set lopte, ali je Norvežanin nanizao četiri poena i smanjio na 3:5.

U narednom gemu Đoković je iskoristio prvu od tri vezane set lopte za vođstvo 2:0.

U trećem setu Đoković je u trećem gemu imao brejk loptu, ali nije uspeo da je iskoristi. U narednom gemu Rud je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio.

Prelomni brejk za osvajanje trećeg seta i privođenja meču kraju Đoković je napravio kod 5:5, poveo 6:5, a zatim odservirao odlično za tri vezane meč lopte, iskoristio je drugu i osvojio Kup musketara.

Hju Grant, Kilijan Mbape i Zlatan Ibrahimović gledaju uživo finale Rolan Garosa (FOTO)