Ostali sportovi

Đoković nakon preokreta obezbedio osminu finala Rolan Garosa

Prvi reket sveta Novak Đoković savladao je Italijana Lorenca Muzetija u trećem kolu Rolan Garosa sa 3:2 u setovima (7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0). Meč je trajao četiri sata i 30 minuta, odnosno do tri časa i sedam minuta posle ponoći po srednjeevropskom vremenu.

Ko je uspeo da ostane budan, imao je za šta i da zaradi podočnjake. Maratonski meč na „Filip Šatrijeu“, prepun smena u vođstvu i momentumu, pripao je majstoru takvih duela – Novaku Đokoviću.

Planirani start od 20.15 časova je odložen zbog duela Burgs-Dimitrov, odloženog zbog kiše prethodnog dana. Đoković i Museti izašli su na teren tek posle 22 časa.

Početak meča je nagovestio veliku neizvesnost. Muzeti je već u trećem gemu došao do brejka, ali mu je Đoković odmah uzvratio. Nastavio se egal sve do samog kraja, kad Đoković čini drugi brejk za početnu prednost u setovima.

Sledi sjajan nastavak po branioca titule, došavši do prednosti od 4:1 u drugom setu. Baš u tom trenutku se Muzeti razigrao, pogađao nemoguće udarce, a ruku na srce, i Novak mu je brojnim greškama pomagao da ga sustigne, pa i prestigne. Stiglo se do taj-brejka koji bolje otvara Italijan sa tri poena u nizu. Đoković uspeva da izjednači na 3:3 i zatim dođe do set-lopte. Baš u tom trenutku Đoković greši za 6:6. Aut od santimetar donosi Italijanu set-loptu i on ne greši u prvom pokušaju.

Ohrabreni Muzeti briljira u trećem setu, dok Đoković uviđa da je suvišno trošiti energiju, te da mora da se sačuva za dalji tok duela Tako je Italijan došao do 6:2 i prelaska u prednost.

Ta ušteda energije se potpuno isplatila u vidu dva uzastopna brejka sredinom četvrtog seta za prednost Đokovića od 5:2 i rutinski dolazak do egala. Osetilo se da je Novak fokusiran i resetovan već posle prvog dobijenog seta u četvrtom setu, pošto ga je kamera uhvatila u krupnom kadru kako se smeje i bodri.

Da je Italijan izgubio korak u finišu videlo se u drugom gemu petog seta, kad Đoković opet lako dolazi do brejka. Kao po običaju – Srbin je najjači kad je najpotrebnije. Muzeti je „položio oružje“ pred najvećim svih vremena.

Ovo je peti trijumf Novaka Đokovića u šest međusobnih duela sa Muzetijem.

Rival u osmini finala biće mu Argentinac Roberto Čerundolo.

Košarkaš Partizana Bruno Kaboklo svojevoljno napustio tim pred početak finala SLS