Direktorka Instituta „Batut“ doktorka Verica Jovanović izjavila je danas da u Srbiji ima dovoljno vakcina za imunizaciju protiv sezonskog gripa i da je za tri nedelje vakcinisano oko 150.000 ljudi.
![](https://gradskeinfo.rs/wp-content/uploads/2022/09/flu-shot-g3503267b3_640.jpg)
Jovanović je izjavila za RTS da je za tri nedelje vakcinisano oko 148.000 ljudi protiv sezonskog gripa, kao i da vakcina ima dovoljno.
„Treba da se vakcinišu osobe koje imaju hronične bolesti, starije od 65 godina bez hroničnih bolesti, trudnice, osobe u gerontološki centrima, zdravstveni radnici…“, preporučuje Jovanovićeva.
Srbija ima dve vrste vakcina protiv gripa: trovalentnu – Torlakovu i četvorovalentnu – Sanofijevu.
Jovanovićeva kaže da je ove godine nabavljeno ukupno oko 400.000 doza.
Govoreći o koronavirusu u Srbiji, Jovanović kaže da je epidemijska situacija dobra, da pada broj novozaražnih, ali preporučuje imunizaciju. Ističe i da su simptomi koronavirusa sada blaži, kao i da je kraći oporavak.
Preuzmite android aplikaciju.