Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Dimitrov pobedio Runea u Brizbejnu i osvojio trofej nakon šest godina

Bugarski teniser Grigor Dimitrov pobedio je u finalu turnira u Brizbejnu prvog nosioca Holgera Runea 2:0 u setovima (7:6 (7:5), 6:4) i osvojio titulu posle više od šest godina.

Grigor Dimitrov je savladao Holgera Runea u finalu turnira iz serije 250 u Brizbejnu i osvojio prvi trofej još od 2017. godine, tokom koje je bio najbolji na četiri turnira.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je Dimitrov do prednosti od 1:0 stigao u taj-brejku koji je rešio u svoju korist rezultatom 7:5. Bugarin je bio koncentrisaniji, rano stekao mini-brejk i vođstvo od 6:3, da bi realizovao treću set loptu.

Rune je u trećem gemu drugog seta prebrodio devet izjednačenja i tri brejk lopte za Dimitrova, ali je Bugarin pri rezultatu 3:3 konačno uzeo prvi i jedini brejk na meču, nakon čega su mu dva gema bila dovoljna za pobedu.

Danac je na 5:3 spasao dve meč lopte na svoj servis, ali je Dimitrov ostao hladne glave i u narednom gemu sigurno odservirao za pobedu i pehar koji će mu značiti za samopouzdanje pred početak Australijan opena.

Bugarin je u Brizbejnu savladao Tompsona, Hidžikatu, Altmajera i Marija, pre nego što je u 18. finalu u karijeri došao do devete titule.