Češće peremo ruke, kupujemo sredstva za dezinfekciju i ne diramo lice. Međutim, sve ovo neće imati efekta ako naši mobilni telefoni nisu čisti.
Ljudi nose mobilne telefone u toalet, stavljaju ih u džepove i torbe, koriste ih u javnom prevozu i rukuju sa njima po sto puta dnevno.
Upravo zbog toga često nose bakterije.
Prosečna osoba podigne mobilni telefon 2.600 puta dnevno i koristi ga otprilike 76 puta. Ovo je loša vest u trenutku kada činimo sve što možemo da sprečimo širenje korona virusa.
Posebnu pažnju treba obratiti na najmlađe koji koriste mobilne telefone za igranje igrica ili gledanje crtanih filmova. Jasno je da većina mobilnih uređaja neće preživeti pranje sapunom i vodom, pa se postavlja pitanje kako očistiti mobilni telefon?
Ključno je sprečiti da tečnost uđe u sam telefon. Drugim rečima, potrebno je zaštititi sve otvore na uređaju.
„Apple“ savetuje da se njihovi uređaji čiste krpom od mikrovlakana namočenom u sapunastu vodu, a zatim dodaju da će delotvorne biti i dezinfekcione maramice.
Nežno obrišite uređaje maramicama sa 70 odsto alkohola. Ovo se odnosi i na naše druge proizvode kao što su monitori, tastature ili druge površine, navodi „Apple“ na sajtu i upozorava da se vodi računa o otvorima i da voda ne uđe u njih, kao i da ne koristite izbeljivač.
Međutim, ne postoji garancija da će ubiti sve bakterije.
Iz tog razloga, neki smatraju da je mešavina alkohola i vode najbolja, ali je uvek potrebno pažljivo pratiti uputstva navedena na proizvodu.
Ako se odlučite za vlažne maramice, uverite se da ne sadrže izbeljivač. Skinite zaštitnu masku, isključite uređaj i obrišite ga sa svih strana, obraćajući pažnju na manja i teže dostupna mesta.
Dozvolite da se obrisani telefon potpuno osuši na vazduhu pre nego što ga vratite u zaštitnu futrolu. Ne zaboravite da operete ruke nakon čišćenja mobilnog telefona.
Jednostavan trik za pranje veša: stavite vlažnu maramicu u mašinu za pranje veša
Preuzmite android aplikaciju.