Devet poena Bogdanovića u porazu Atlante, dobra partija Petruševa u pobedi File

Košarkaši Atlante doživeli su prvi poraz u pripremnom periodu. Posle tri uzastopne pobede poraženi su od Indijane sa 116:112.

Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 22,5 minuta i postigao devet poena, kao i na prethodnoj utakmici sa Nju Orleansom.Imao je 4/10 iz igre, 1/4 za tri poena. Bila je to prilika da oba trenera provere formu ekipa pred skori start sezone.

Pejsersi su veliku razliku stvorili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 43:15. Uspeli su Hoksi da u poslednje dve deonice zaigraju bolje i smanje razliku na svega četiri poena.

Najbolji u redovima Indijane bili su Tajris Halibarton i Aron Nesmit sa po 15 poena, 13 je zabeležio Majls Tarner. Kod Hoksa, istakao se Sadik Bej sa 21 poenom, DeAndre Hanter je postigao 16, a Ej Džej Grifin poen manje.

Hjuston je na strani slavio protiv San Antonija u starom derbiju Teksasa, 99:89.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Tompson i Vajtmor sa po 15 poena, Holidej je dodao 12. U ekipi Sparsa najefikasniji je bio Zek Kolins sa 18 poena.

Maljković: Jokić će igrati za reprezentaciju na Olimpijskim igrama u Parizu