Košarka

Denver pao nakon produžetka, Klivlend timskom igrom poništio sjajnu Jokićevu partiju

Košarkaši Klivlenda savladali su Denver nakon produžetka, rezultatom 119:116.
jokić

Denver je poklekao u Klivlendu u završnici meča iako je početkom poslednje četvrtine delovalo da će odneti pobedu u Kolorado.

Nagetsi su imali prednost 92:78 deset minuta pre kraja, ali je Klivlend preokrenuo, pa su gosti izborili produžetak (107:107) Jokićevim poenima, 44 sekunde pre kraja.

Domaćin je blistao i u produžetku, pa je timskom igrom došao do važne pobede.

Jokić je u poslednjem napadu fintirao, proigrao Hajlanda, ali je on promašio trojku za izjednačenje.

Lauri Markanen je bio najbolji u pobedničkom timu – postigao je 31 poen, uz deset skokova.

„Borimo se do kraja i ne spuštamo glavu. Pokazali smo srce i borbenost. Svaka utakmica je velika i moramo u svakoj da pružimo maksimum“, rekao je Markanen, heroj pobede.

Sjajan je bio i Ivan Mobli, koji je ubacio 27 (devet u produžetku), a imao je i 11 uhvaćenih lopti (pet u napadu).

Garland je, takođe, ostvario dabl-dabl, pošto je postigao 25 poena uz 14 skokova.

Nikola Jokić je, očekivano, predvodio Denver.

Postigao je 32 poena, imao deset skokova i osam asistencija.

Međutim, nije bio na svom nivou u završnici meča, što je, prema njegovim rečima, presudilo pobednika.

„Deluje da smo mnogo toga pogrešnog uradili na kraju. Nismo dobro skakali u odbrani, naročito ja, i poslednje dodavanje je bilo pogrešno. Baš pogrešno, napravio sam grešku“, rekao je Jokić.

Denver je porazom u Klivlendu prekinuo seriju pobeda na gostovanjima – ima 12 pobeda u poslednjih 16 utakmica, a izgubio je prvu utakmicu na gostujućem terenu od 11. februara.

Dončić: Jokić nema društvene mreže, on voli svoje konje (VIDEO)