Денвер пао након продужетка, Кливленд тимском игром поништио сјајну Јокићеву партију

Кошаркаши Кливленда савладали су Денвер након продужетка, резултатом 119:116.
јокић

Денвер је поклекао у Кливленду у завршници меча иако је почетком последње четвртине деловало да ће однети победу у Колорадо.

Нагетси су имали предност 92:78 десет минута пре краја, али је Кливленд преокренуо, па су гости изборили продужетак (107:107) Јокићевим поенима, 44 секунде пре краја.

Домаћин је блистао и у продужетку, па је тимском игром дошао до важне победе.

Јокић је у последњем нападу финтирао, проиграо Хајланда, али је он промашио тројку за изједначење.

Лаури Марканен је био најбољи у победничком тиму – постигао је 31 поен, уз десет скокова.

„Боримо се до краја и не спуштамо главу. Показали смо срце и борбеност. Свака утакмица је велика и морамо у свакој да пружимо максимум“, рекао је Марканен, херој победе.

Сјајан је био и Иван Мобли, који је убацио 27 (девет у продужетку), а имао је и 11 ухваћених лопти (пет у нападу).

Гарланд је, такође, остварио дабл-дабл, пошто је постигао 25 поена уз 14 скокова.

Никола Јокић је, очекивано, предводио Денвер.

Постигао је 32 поена, имао десет скокова и осам асистенција.

Међутим, није био на свом нивоу у завршници меча, што је, према његовим речима, пресудило победника.

„Делује да смо много тога погрешног урадили на крају. Нисмо добро скакали у одбрани, нарочито ја, и последње додавање је било погрешно. Баш погрешно, направио сам грешку“, рекао је Јокић.

Денвер је поразом у Кливленду прекинуо серију победа на гостовањима – има 12 победа у последњих 16 утакмица, а изгубио је прву утакмицу на гостујућем терену од 11. фебруара.

Dončić: Jokić nema društvene mreže, on voli svoje konje (VIDEO)