Дебакл Ливерпула у Напуљу, Ришарлисон водио Тотенхем до победе

Фудбалери Наполија савладали су на свом стадиону екипу Ливерпула са 4:1 у мечу првог кола Групе А Лиге шампиона.

Шокантан пораз доживели су изабраници Јиргена Клопа на гостовању у Напуљу.

Тек две победе остварили су „црвени“ у седам одиграних утакмица на старту нове сезоне.

Од самог старта могло се наговестити да се Ливерпул неће добро провести на стадиону „Дијего Армандо Марадона“.

Играо се пети минут када је Наполи изнудио једанаестерац, који у гол претвара Зијелински.

Минут 18. и нови пенал за домаћина, само овога пута Алисон одлично реагује и зауставља Осимена.

Деловало је као да то може разбудити госте, али је Ливерпул до краја првог полувремена доживео хладан туш.

Ангуиса је у 31. минуту постигао гол за 2:0, да би у финишу првог дела меча, у 44. минуту, Симеоне повисио на убедљивих 3:0.

Лоше је почело по Ливерпул и у другом делу, пошто је у 47. минуту Зијелински погодио други пут на мечу, чиме је Наполи дошао до 4:0.

Само два минута касније, Ливерпул се тргао и постигао погодак, а стрелац је био Диаз.

Ипак, било је то све од гостију у овом мечу, па је Наполи уписао убедљиву победу на свом терену.