Данска срушила Велс, Долберг играч утакмице!

Фудбалери Данске први су четвртфиналисти Европског првенства, пошто су у првој утакмици нокаут фазе савладали Велс резултатом 4:0 (1:0).

Скандинавци ће у борби за полуфинале за противника имати бољег из дуела између Холандије и Чешке који се игра у недељу од 18 часова у Будимпешти.

За сада се зна да ће Данци свој четвртинални меч играти 3. јула у Бакуу, али није извесно у каквом саставу.

Јер, осим Кристијана Ериксена пред овај сусрет стигла је неочекивана информација да је повређен Јусуф Поулсен, а да је болестан Данијел Вас.

Током меча су се на повреду пожалили и Томас Дилејни и Симон Кјаер, па су превентивно замењени у моментима када је све било решено, али биће довољно времена да се сви опораве и супротставе Холанђанима или Чесима.

Велшани су боље отворили ову утакмицу и заиста били опаснији на почетку, али нису имали среће да дођу до гола после веома доброг ударца Герета Бејла са дистанце, односно, Ерона Ремзија када је у више наврата изблокиран на ивици петерца.

И то је било све од „змајева“, јер је врло брзо Данска појачала темпо и преузела све конце меча у своје руке.

Бивала је све опаснија по голман Ворда, неколико пута запретила из више корнера у низу, а у 27. минуту је севнуо ударац Каспера Долберга који је био неодбрањив.

Фудбалер Нице, а бивши играч Ајакса, обележио је на прелеп начин повратак на „Јохан Кројф“ арену.

После датог гола, Данци су наставили да контролишу утакмицу и у потпуности упасиве све покушаје Велшана да одговоре.

Толико су били немоћни, да су Бејл и другови покушавали из аута да центрирају, али ни то није представљало никакав проблем за Каспера Шмајхела.

У наставку се разиграо и нападач Барселоне Мартин Брајтвајт који је после четири минута игре у наставку извео продор који је резултовао другим голом Каспера Долберга.

Пробио је Брајтвајт, центрирао по земљи, уследила је велика грешка одбране Велса која је наместила као на тацни лопту за Долберга који тај поклон није пропустио.

Велшани су се унервозили, почели да причају са судијом Зибертом, па чак и бију противничке играче, добијају картоне, али и голове у својој мрежи.

Данска је у 88. минуту затворила утакмицу голом Јоакима Мелеа из контранапада, али ту није био крај.

Најпре је у 90. минуту Вилсон добио директан црвени картон због веома грубог и намерног прекршаја.

У четвртом минуту надокнаде у стрелце се уписао и Мартин Брајтвајт и тако заокружио сјајну партију поставивши коначних 4:0.