Данска после продужетака „отела“ Французима бронзу

Рукометаши Данске, после велике борбе и продужетка славили су над репрезентацијом Француске са 35:32 (29:29, 13:14), и освојили бронзану.
Данска

Данска је играла без најбољег поједница Микела Хансена. Најефикаснији у саставу Данске, били су Јакоб Холм са 10, Никлас Киркелоке са пет и Расмус Лауге са четири гола. Код Француске, расположени за игру у нападу, били су Кантин Махе са осам, Уго Дескат са седам, Јанис Лене са пет и Николас Торнат са четири гола.

Француска је боље отворила дуел за бронзану медаљу. Јанис Лене и Уго Дескат су постигли по пет голова, а Никола Карабатић и другови су водили са 9:5 и 12:9.

Данци се нису предавали, стигли су до изједначења – 12:12, а на крају првог дела, Француска је водила са 14:13. Нејефикаснији у саставу Данске, били су Јакоб Холм са шест и Николас Киркелоке са четири гола.

У наставку меча, Данска је повела са 21:18, али је Француска брзо стигла до 22:22. Уследио је рат нерава, играло се по принципу гол за гол. Французи су побегли на 26:24, али је одмах уследио одговор Данаца за 28:28. Било је јасно да следи неизвесна завршница.

На седам минута пре краја, Француска, која је водила са 28:27, остала је са два играча мање на паркету, јер су на паузу од два минута, морали Никола Карабатић и Карл Конан. Имала је Данска прилику да преломи меч, али је успела да стигне само до изједначења – 28:28.

Уследило је неколико грешака на обе стране, а затим гол који је постигао Ласе Сван за 29:28, на 60 секунди пре краја. Очекивао се одговор Француза, а време је полако истицало. Дика Мем је на 30 секунди пре краја погодио за 29:29. Данска је имала последњи напад, покушао је Арон Менсинг, није успео да затресе мрежу, па је уследио први продужетак од десет минута.

Данска је кренула са много више енергије и агресивности у оба смера, па је уз одличну одбрану, одлична решења у нападу, стекла предност од три гола – 32:29. Французима је требао нови преокрет, како би се врати у меч, а на распологању су имали пет минута. Преокрета се у спорту и рукомету дешавају, било их је много на шампионату Европе, али овога пута, исписан је другачији сценарио. Данска је стигла до победе и бронзане медаље.

Подсећања ради, Данска је у полуфиналу поражена од Шпаније са 29:25, док је Француска изгубила од Шведске са 34:33. Претходно, у последњем колу ТОП 12 фазе, Француска је после великог преокрета у самој завршници, победила Данску, стигла до полуфинала, а растужила селекцију Исланда, која је касније остала и без петог места и без директног пласмана на Светско првенство, јер је поражена од Норвешке.