Danska održala Orlovima čas fudbala u Kopenhagenu

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na gostovanju u Kopenhagenu od selekcije Danske u prijateljskom meču sa 3:0.
Kopenhagenu

Nakon pobede nad Mađarskom u Budimpešti, Srbija beleži ubedljiv poraz od Danske u Kopenhagenu u okviri priprema za SP u Kataru.

Danska i Srbija odigrale su veoma dinamičan i uzbudljiv meč, iako se radilo o prijateljskom susretu. Srbija je nešto bolje ušla u susret, pošto je imala veći posed i češće provodila vreme na protivničkoj polovini.

Visoki presing „orlovima“ je doneo prvu šansu na meču u šestom minutu, kada je Kostić oduzeo loptu rivalu, stvorio poziciju za šut, ali onda šutirao preko gola. Ipak, kako je vreme odmicalo, pritisak Srbije je slabio, a Danska je to koristila kako bi zaigrala znatno opasnije.

U 15. minutu, domaća selekcija stigla je do gola i prednosti od 1:0. Nakon kornera, Milinković Savić je glavom izbacio loptu izvan svog šesnaesterca, na nju u punom trku nailazi Mele, koji je potom šalje u mrežu Rajkovića. Do kraja prvog dela igre, Danska je stvorila još nekoliko veoma opasnih situacija.

Probijali su Skov Olsen po jednoj, a Mele po drugoj strani i u nekoliko navrata je Danska mogla do gola, ali je zahvaljujući nekoliko intervencija Rajkovića, kao i igrača Srbije u bloku, sprečena veća prednost Danske. U poslednjem napadu prvog dela meča, Norgard je pogodio stativu. Ono što Dancima nije pošlo za nogom u prvih 45 minuta, jeste u drugih.

U kratkom periodu oni postižu dva gola i rešavaju pitanje pobednika. Igrao se 53. minut kada je Hojberg proigrao Lindstroma, koji je plasirao loptu u mrežu za 2:0. Samo četiri minuta kasnije, lopta Norgarda za Eriksena, koji ima pregršt vremena da se namesti na ivici šesnaesterca, gađa i pogodi gol Srbije za ubedljivih 3:0. Nakon trećeg gola, Danci su zaigrali u nešto slabijem intezitetu i bez većih problema priveli meč kraju.

Srbija je u par navrata mogla do gola u finišu meča, ali je nedostajalo sreće i koncentracije u završnici, kao i nešto slabije raspoloženiji golman Šmajhel. U petak, 1. aprila, biće održan žreb nakon kojeg će Srbija saznati protivnike u grupnoj fazi SP u Kataru.