Danska bajka se nastavlja, preko Češke do polufinala Eura

Fudbaleri Danske pobedili su Češku 2:1 i tako se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva u fudbalu.

Danska će igrati u polufinalu Eura prvi put još od 1992. godine, kada su uspeli da osvoje zlatnu medalju na turniru.

Ovoga puta rival će im biti pobednik iz duela Engleska – Ukrajina.

Veoma rano su Danci došli do prednosti, igrao se peti minut kada je Dilejni bio strelac. Pred kraj prvog dela igre Kasper Dolberg je povećao  na 2:0 svojim trećim golom na prvenstvu.

Pauza je probudila Čehe koji su na teren izašli rešeni da se rezultatski vrate u meč, a Patrik Šik je već u 49. minutu smanjio na 2:1. Ovim golom Šik se izjednačio sa Ronaldom na čelu liste strelaca.

Češka je imala loptu i stvarala šanse, bili su ofanzivniji rival sve do kraja utakmice, ali nisu uspeli da postignu drugi pogodak. Rezultat je ostao nepromenjen.