Данци послали Хрвате кући

Рукометаши Данске савладали су Хрватску 27:25, у мечу другог кола друге фазе Европског првенства.

Данска је тако готово сигурно обезбедила пласман у полуфинале Европског првенства, док Хрватска више нема шансе за пласман међу четири најбоља.

Хрвати су се добро држали против светског шампиона, али нису могли до чуда и великог изненађења.

Тако им сада остају само шансе за борбу за пласман од петог до осмог места, где ће се борити трећа и четврта екипа из обе групе.

Гледали смо тврд почетак и велику борбу у првих десет минута, где је Данска била за нијансу боља, док је Хрватска играла добру одбрану, али имала је проблема у нападу.

Данска је дошла до два гола предности, на другој страни је сјајно бранио Ландин, који је у првом полувремену уписао чак осам одбрана и успео је и да одбрани седмерац Чупићу.

Актуелни светски шампион је у 18. минуту дошао до четири гола предности и селектор Хрватске реаговао је тајм-аутом, после ког је Хрватска заиграла одлично.

На гол је стао Алиловић, који је уписао четири одбране до краја полувремена за 16 минута на терену, а у нападу је сјајно играо Лучин, који је постигао четири гола за полувреме.

Мало по мало, предност је смањена и на крају је Хрватска успела да скроз укроти Данску добром одбраном, па Данци нису дали гол пет и по минута.

Хрватска је изједначила на 10:10, пропустила шансу за вођство после одбране Ландина, да би Данска дала два гола заредом и повела 12:10.

На старту другог полувремена је Данска кренула јако, а посебно се истакао Микел Хансен сјајним асистенцијама и поготком, када је финтирао целу екипу Хрватске и погодио.

Данци су дошли до +3 и ту предност су одржавали у првих 10 минута, док су се Хрвати трудили да не дозволе још већу предност светског шампиона.

У 42. минуту Хрвати се враћају на само гол заостатка после сјајне серије, али је онда Гојун зарадио искључење после јаког фаула и ту је пропуштена шанса да можда и изједначе. Хансен са голом и асистенцијом враћа Данску на +3 на 16 минута до краја.

Ландин је опет почео да брани сјајно у завршници, Данска је одржавала +3 током већег дела другог полувремена, Хрвати се нису предавали, али нису успевали да се врате у меч.

Најефикаснији на мечу били су Микел Хансен са осам и Емил Јакобсен са шест голова, док су код Хрвата најбољи били Марић са осам и Лучин са четири гола.