Дабл-дабл Вучевића, лоше шутерско вече Авдије

Чикаго Булси савладали су Торонто Репторсе 113:99, док су Хјустон Рокетси изненадили против Вашингтон Визардса 115:97.

Булси су прекинули низ од три пораза и задржали пето место на Истоку. Демар Дерозан и Зак Лавин су постигли по 26 поена, док је Никола Вучевић забележио дабл-дабл са 19 поена и 13 скокова.

Дерозан је шутирао 11/14 из игре, а Булси су меч преломили у трећој четвртини серијом 21:8 коју је са шест узастопних поена отворио Лавин.

Паскал Сијакам је предводио Репторсе са 22 поена (8/14), док је 19 убацио Фред Ванвлит уз очајних 3/12 за три поена.

Торонто је доживео тек други пораз у последњих осам утакмица и остао седми на Истоку.

А Рокетси су неочекивано стигли до тек 18. победе у сезони захваљујући Кристијану Вуду.

Вуд је погодио рекордних осам тројки из девет покушаја и убацио укупно 39 поена уз 10 скокова.

„Ракете“ су имале и 23 поена предности у првом полувремену, коју су почели да испуштају пре него што су направили серију 16:0 у последњем минуту трећег квартала и првом минуту последњег.

Вуда су најбоље пратили Џејлен Грин са 17 и Ерик Гордон са 15 поена, док је 11 убацио Кевин Портер.

Визардсе је предводио Кристапс Порзингис са 22 поена и 13 скокова, 16 је додао Руи Хачимура, а по 13 Кори Кисперт и Кантевијус Колдвел-Поуп.

Израелски кошаркаш српских корена Дени Авдија је имао проблема са шутом па је постигао тек 7 поена (2/8) уз 9 скокова, 4 асистенције и две украдене лопте.

Рокетси су остали на дну Запада и целе лиге са 18-54, док су Визардси умањили шансе да се нађу у плеј-ину оставши на 30-41, пет победа иза десете Атланте.