Dabl-dabl Jokića u porazu Denvera od Njujork niksa

Košarkaši Njujork niksa trijumfovali su na svom parketu nad Denver nagetsima 116:110. Srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je dabl-dabl učinak sa 24 poena i 10 skokova, a dvostruki MVP NBA lige imao je i osam asistencija na meču.

Ekipa Denver nagetsa je u lošoj formi što najbolje pokazuju rezultati poslednjih utakmica.

Nagetsi su na poslednjih šest duela upisali samo jednu pobedu, protiv Detroit pistonsa u prethodnom kolu NBA lige.

Meč protiv Njujork niksa košarkaši Denvera nisu otvorili dobro, od početka duela bili su u zaostatku. Na kraju prve četvrtine imali su osam poena manje od Niksa, 36:28.

Druga četvrtina bila je nešto bolja kada je reč o igri, ali i rezultatu.

Uspeli su Nagetsi da nadoknade razliku, a pred kraj druge deonice i da preuzmu vođstvo, na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 67:62 u korist gostujuće ekipe.

Treću četvrtinu počeli su u dobrom ritmu, tokom koje su imali čak 13 poena prednosti u odnosu na Nikse, 84:71.

Pretposlednja deonica meča završena je nerešenim rezultatom 91:91 što je nagoveštavalo uzbudljivu četvrtu deonicu i neizvesnu borbu do kraja meča.

Niksi su poslednju deonicu utakmice otvorili serijom od sedam poena, što nije demotivisalo košarkaše Denvera.

Od sredine poslednje četvrtine do samog kraja rezultat je bio egal, uz rezultatsku klackalicu.

Međutim, Niksi su bili koncentrisaniji na šutu i bolji u odbrani, te su serijom od šest poena u poslednjim napadima rešili meč u svoju korist, 116:110.

Džamal Mari bio je najefikasniji igrač utakmice sa 25 poena.

Nikola Jokić ubacio je 24 poena, upisao je 10 skokova i ubeležio osam asistencija.

U timu Niksa istakao je Džejlen Branson sa 24 poena, dva skoka i pet asistencija.

U narednom kolu Denver gostuje kod ekipe Bruklin nets, dok Njujork niksi dočekuju Minesotu.