Neka istraživanja su pokazala da žene provode najviše vremena na pranje, peglanje i savijanje veša od svih kućnih poslova. I dok jedni uživaju, za druge je ovaj kućni posao prava noćna mora.
Bez obzira da li pripadate prvoj ili drugoj grupi, u kući sigurno imate bar jednu korpu za veš koju koristite da mokru odeću iz mašine za pranje veša prebacite na mesto gde želite da je sušite. Ovaj sasvim običan alat za domaćinstvo ima rupe po celoj površini i obično je napravljen od plastike.
Naše majke i bake koristile su pletene korpe od trske, takođe pokrivene rupama. Masovna proizvodnja pretvorila je trsku u plastiku, ali jedan detalj je ostao do danas, a to su rupe.
Ništa u životu nije slučajno, uključujući i prisustvo rupa u korpi za veš, a u nastavku pročitajte zašto su korisne i kakva je zapravo njihova uloga.
Zbog težine
Mokra odeća je prilično teška, a to će potvrditi i sve žene koje moraju da se penju uz stepenice da bi odnele veš na sušenje ili pranje. Glavni razlog zašto korpa za veš ima rupe je da olakša rukovanje i podizanje. Sama plastika je prilično lagana, a kada se probije postaje još lakša. To je pre svega razlog zašto proizvođači buše rupe u skoro svim korpama za mokri veš, kao i u onima u koje skupljamo prljav veš.
Zbog neprijatnog mirisa
Drugi razlog je protok vazduha. Mokra odeća ima tendenciju da pokupi veoma neprijatan miris ako dugo sedi na gomili. To je poznata priča (kao i poznati miris) sa kojom ste se sigurno susreli barem jednom. Rupe na korpi za oprani i prljavi veš omogućavaju protok vazduha kroz predmet i tako čuvaju svežinu odeće. Na primer, u korpi za prljav veš koja nema rupe, neprijatan miris znoja može biti povećan.
Preuzmite android aplikaciju.