Spavaća soba treba da bude najhladnija prostorija i idealna temperatura u njoj je između 16 i 18 stepeni, a razlog za tako nisku temperaturu je, naravno, kvalitet sna.
Kako ulazimo u zimsku sezonu, dani su kraći, a noći sve duže i hladnije, pa za održavanje idealne temperature treba podići termostat za nekoliko stepeni, pazeći da ne preterujete sa potrošnjom struje.
Odluku o idealnoj temperaturi za vaš dom uglavnom zavisi od ličnih preferencija, ali da bi se energija koristila mudro, savetuje se da se termostat podesi na između 20 i 21 stepeni tokom zimskih meseci, ili niže kada spavate ili daleko.
Prema mišljenju stručnjaka, najbolje je održavati temperaturu u dnevnoj sobi između 19 i 22 stepeni, jer tu većina ljudi provodi najviše vremena, gde primamo goste i opuštamo se, a stručnjaci ističu da je dnevna soba, kao i druge prostorije, treba redovno provetravati.
Spavaća soba treba da bude najhladnija prostorija i idealna temperatura u njoj je između 16 i 18 stepeni.
Razlog za tako nisku temperaturu je, naravno, kvalitet sna. Previsoka temperatura u spavaćoj sobi loše utiče na kvalitet sna, povećava nemir i produžava vreme potrebno da se zaspi.
Naravno, ni za spavanje se ne preporučuje temperatura ispod 16 stepeni.
Sasvim je dovoljno držati kuhinju na 20 stepeni, jer u njoj ionako provodimo većinu vremena dok kuvamo, što dodatno zagreva prostor. 20 stepeni je optimalna temperatura na kojoj će vam biti prijatno, a pri kuvanju temperatura prostorije neće biti previsoka.
Međutim, temperatura u kuhinji ne bi trebalo da bude ispod 20 stepeni jer se pri kuvanju stvara i vlaga koja će stvoriti buđ i uništiti zidove ako je prostorija previše hladna.
Održavajte ugodnu temperaturu od 21 stepen u kupatilu. Ovo će održati prostoriju udobnom za boravak, a stvaranje vlage neće predstavljati opasnost za zidove kupatila.
Pazite da ga ne zagrejete mnogo više od toga jer topli tuš povećava temperaturu prostorije, što može rezultirati nedostatkom kiseonika.
Preuzmite android aplikaciju.