Scenografi i kuvari provode sate smišljajući scene hrane u filmovima i TV emisijama.
Filmske ekipe ponekad će potrošiti hiljade dolara na kulinarske rekvizite i profesionalne kuvare u velikim produkcijama. I iako je većina hrane koju vidite na ekranima stvarna, deo nje nije za konzumaciju.
Scene savršenih ručkova i večera u filmovima i TV emisijama mogu zaista da podstaknu glad ili fasciniraju samu scenu, ali da li ste znali da snimanje glumca koji jede može potrajati nekoliko sati ili čak ceo dan ako više ljudi jede?
Produkcijske kuće se uglavnom oslanjaju na restorane i njihove stručnjake kako bi filmskoj kuhinji ili trpezariji dali realističan izgled.
Glumci jedu pravu hranu, ali ipak ne gutaju svaki zalogaj. Pošto se jedna scena može snimiti više puta, glumci pored sebe imaju kantu u koju mogu da pljuju između kadrova.
Ako ima kratkih i brzih scena koje se ne ponavljaju, onda glumci pojedu obrok i čak podele ostatke sa ostatkom ekipe. Prema zakonu, hrana koju konzumiraju glumci i članovi filmske ekipe mora biti prava.
Ali hrana u pozadini, koja se ne konzumira, već služi kao ukras, često je lažna. Koliko god da su veštački, kulinarski rekviziti izgledaju veoma ukusno.
Pored toga, daju privlačniji izgled sceni, posebno jer na veštačku hranu ne utiču temperatura ili jako svetlo u studiju. Ako se u pozadini koristi prava hrana, filmska ekipa mora da vodi računa da se ona redovno menja jer mora da zadrži svež izgled.
Na primer, ako je u pozadini sladoled, moraće da se menja nekoliko puta tokom snimanja da se ne bi otopio.
Umetnici veštačke hrane
Iako su kuvari i stvarni kulinari angažovani na velikim filmskim projektima, angažovani su i umetnici koji su zaslužni samo za izgled hrane i njenu prezentaciju pred kamerama. Obično koriste fotografije ili video zapise autentičnih jela kako bi poboljšali izgled hrane na filmu. Većina veštačke hrane je napravljena od pene ili gume, a zatim je obojena kako bi se istakli detalji. Pena dobro imitira strukturu hleba i drugih pekarskih proizvoda.
Filmska hrana u stvarnom životu
Hrana prikazana na ekranima može izazvati burne reakcije gledalaca, a ponekad lažna hrana postaje toliko popularna da u nekom trenutku postane stvarna. Ako su vam se dopale neobične Pepsi boce u filmu „Povratak u budućnost 2“, možda ćete ipak moći da pronađete izdanje “Pepsi Perfect” iz 2015. u boci izmišljenoj u filmu.
Preuzmite android aplikaciju.