Почетна > Бизнис
Бизнис

Да ли Фејсбук следеће недеље мења име?

Facebook Inc. планира да промени име следеће недеље у покушају да изгради такозвани „метаверзум“ (фиктивни универзум), пише The Verge, не именујући изворе.
Фото: Pixabay/TheDigitalArtist

Извршни директор Mark Zakerberg наводно планира да образложи овај потез на компанијској конференцији „Connect“ 28. октобра, али би до објаве промене могло доћи и раније.

Метаверзум се односи на свет виртуелног окружења, којем људи могу да приступе путем интернета, а израз може да се односи на дигитални простор који коришћењем виртуелне стварности или проширене стварности наликује реалном животу.

Апликација Фејсбук ће вероватно остати непромењена и преселиће се под „кровну“ компанију која ће надгледати и друге услуге као што су Инстаграм и Воцап.

Плаћају милионе казни

Компанија Фејсбук се нагодила да плати 4,75 милиона долара казне и до 9,5 милиона долара одштете онима који испуњавају услове.

Наиме, Министарство правде утврдило да је дискриминисала америчке раднике у корист странаца са специјалним визама за попуњавање високо плаћених послова.

Фејсбук се такође сложио у споразуму, који је најављен у уторак, да обучи своје запослене о правилима против дискриминације и да спроведе шире оглашавање и регрутацију за запошљавање у свом програму сертификације који омогућава послодавцу да запосли страног радника за стално, преноси AP.

Одељење за грађанска права Министарства саопштило је да је Фејсбук „редовно одбијао“ да регрутује или запосли америчке раднике, међу њима америчке држављане, особе којима је одобрен азил, избеглице и оне које имају стално боравиште, за позиције, за које је резервисала за власнике привремених виза.

Фејсбук је спонзорисао власнике тих виза за добијање „зелених карата“ одобравајући им посао за стално.

Такозване H-1B визе су саставни део Силиконске долине, коју широко користе програмери и други запослени у великим америчким технолошким компанијама, а критичари те праксе тврде да страни држављани прихватају да раде за ниже плате од грађана САД.

Технолошке компаније тврде да није тако, да се обраћају страним држављанима јер имају проблема са проналажењем квалификованих програмера и других инжењера који су држављани САД.

Услови поравнања објављени данас највећа су грађанска казна и накнада заосталих зарада коју је икада издејствовала Служба за грађанска права у 35-годишњој историји спровођења антидискриминационих правила према Закону о имиграцији и држављанству, потврдили су званичници.

Ватикан ажурирао апликацију Кликни за молитву

 

Преузмите андроид апликацију.

Ознаке