Početna > Novi Sad

Aktuelno Novi Sad Srbija

Od početka godine uklonjeno 49.850 metara nelegalno postavljene mreže; Evo na koji način možete da postanete ribočuvar – volonter

Sve punoletne osobe koje pokazuju želju i inicijativu da se uključe u zaštitu, očuvanje i unapređenje ribljeg fonda na vodotocima koji su u ingerenciji JVP „Vode Vojvodine“ mogu da se prijave za ribočuvara – volontera putem konkursa.
Foto: Vode Vojvodine

„O terminima konkursa, selekciji kandidata i ostalim aktivnostima javnost će biti blagovremeno obaveštena. Selekcija kandidata se sastoji iz internih testova poznavanja Zakona o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda, razgovora sa kandidatima i procene stručnih službi JVP „Vode Vojvodine“. Svaki ribočuvar – volonter svoje aktivnosti vezuje za ribočuvare JVP „Vode Vojvodine“ sa kojima učestvuje u aktivnostima koje se tiču angažovanja na delu ribarskog područja“ – rekli su iz JVP “Vode Vojvodine” i dodali:

Poslovi ribočuvara zaposlenog kod korisnika dela ribarskog područja definisani su nadležnim Zakonom o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda i sastoje se od:

– Kontrola rekreativnog i privrednog ribolova

– Pregled objekata, plovnih objekata, vozila, ribolovnog alata, opreme i ulova na ribolovnoj vodi

– Kontrole ribolovne vode

– Privremeno oduzimanje dozvole za rekreativni ili privredni ribolov, sredstava, alata i opreme upotrebljenih prilikom nelegalnog ribolova

– Oduzimanje ulova koji nije ulovljen u skladu sa zakonom

– Saradnje sa nadležnim inspekcijama i policijom

– Edukacije rekreativnih ribolovaca

Od početka godine zaplenjeno 49.850 metara nelegalno postavljenih mreža
Foto: Vode Vojvodine

„Vodotokovi koji su pod ingerencijom našeg preduzeća su reka Dunav 1297 km – 1233 km, Hidrosistem DTD u Bačkoj i Banatu, vodotoci Krivaja, Karaš, Begej, Zlatica i akumulacija Čonoplja. Teritorija koju pokriva ribočuvar zavisi od trenutnog stanja na određenim vodotokovima, prisutne ribokrađe, aktivnosti rekreativnih ribolovaca i privrednih ribara. U zavisnosti od potreba često se organizuju kontrole koje istovremeno vrši više ribočuvarskih timova na određenim vodotokovima. Prilikom obavljanja svojih redovnih aktivnosti ribočuvari koriste terenska vozila, čamce sa vanbrodskim motorima, termovizijske kamere, sonare, bespilotne letelice (dronove) i druga savremena sredstva sa kojima podižu efikasnost obavljanja kontrole ribarskog područja. U ovoj godini, do oktobra meseca, ribočuvari JVP „Vode Vojvodine“ su zaplenili 49.850 metara nelegalno postavljenih mreža“– naveli su iz preduzeća.

Najlon nedeljom: Na novosadskom kultnom mestu, najveći red za vruće mekike – Na tezge stigla zimska garderoba, a ovo su cene (FOTO)

Preuzmite android aplikaciju.