Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад Србија

Од почетка године уклоњено 49.850 метара нелегално постављене мреже; Ево на који начин можете да постанете рибочувар – волонтер

Све пунолетне особе које показују жељу и иницијативу да се укључе у заштиту, очување и унапређење рибљег фонда на водотоцима који су у ингеренцији ЈВП „Воде Војводине“ могу да се пријаве за рибочувара – волонтера путем конкурса.
Фото: Воде Војводине

„О терминима конкурса, селекцији кандидата и осталим активностима јавност ће бити благовремено обавештена. Селекција кандидата се састоји из интерних тестова познавања Закона о заштити и одрживом коришћењу рибљег фонда, разговора са кандидатима и процене стручних служби ЈВП „Воде Војводине“. Сваки рибочувар – волонтер своје активности везује за рибочуваре ЈВП „Воде Војводине“ са којима учествује у активностима које се тичу ангажовања на делу рибарског подручја“ – рекли су из ЈВП “Воде Војводине” и додали:

Послови рибочувара запосленог код корисника дела рибарског подручја дефинисани су надлежним Законом о заштити и одрживом коришћењу рибљег фонда и састоје се од:

– Контрола рекреативног и привредног риболова

– Преглед објеката, пловних објеката, возила, риболовног алата, опреме и улова на риболовној води

– Контроле риболовне воде

– Привремено одузимање дозволе за рекреативни или привредни риболов, средстава, алата и опреме употребљених приликом нелегалног риболова

– Одузимање улова који није уловљен у складу са законом

– Сарадње са надлежним инспекцијама и полицијом

– Едукације рекреативних риболоваца

Од почетка године заплењено 49.850 метара нелегално постављених мрежа
Фото: Воде Војводине

„Водотокови који су под ингеренцијом нашег предузећа су река Дунав 1297 км – 1233 км, Хидросистем ДТД у Бачкој и Банату, водотоци Криваја, Караш, Бегеј, Златица и акумулација Чонопља. Територија коју покрива рибочувар зависи од тренутног стања на одређеним водотоковима, присутне рибокрађе, активности рекреативних риболоваца и привредних рибара. У зависности од потреба често се организују контроле које истовремено врши више рибочуварских тимова на одређеним водотоковима. Приликом обављања својих редовних активности рибочувари користе теренска возила, чамце са ванбродским моторима, термовизијске камере, сонаре, беспилотне летелице (дронове) и друга савремена средства са којима подижу ефикасност обављања контроле рибарског подручја. У овој години, до октобра месеца, рибочувари ЈВП „Воде Војводине“ су запленили 49.850 метара нелегално постављених мрежа“– навели су из предузећа.

Najlon nedeljom: Na novosadskom kultnom mestu, najveći red za vruće mekike – Na tezge stigla zimska garderoba, a ovo su cene (FOTO)

Преузмите андроид апликацију.