Чврста задњица је заправо у сврху доброг здравља, а не само лепоте. Ако имате болове у леђима и осећате напрезање у доњем делу тела, можда је право време да укључите једноставне вежбе за задњицу у свој распоред.
У наставку прочитајте зашто треба радити на глутеусима и за које здравствене проблеме нам овакав тренинг може помоћи.
Стабилност целог тела
Ако редовно радимо вежбе за задњицу, аутоматски помажемо свом телу да буде стабилније. Тако штитимо кукове од старости, а већ после неколико месеци вежбања можемо приметити да су болови које осећамо док лежимо на боку, седимо у турском седишту или једноставно прекрстимо ноге, нестали. Функционални глутеуси такође помажу у бржем опоравку од могућих повреда у пределу доњег дела леђа, кукова, колена и скочних зглобова. Слаби глутеуси могу узроковати неравнотежу у куковима и болне тетиве и препоне.
Боље држањe
Када су глутеуси затегнути, аутоматски имамо боље држање. Ово ће посебно осетити људи који често седе и осећају бол у леђима. Већ после неколико месеци извођења вежби за задњицу приметићете да ће вам болови у леђима полако нестати, а држање ће постати много боље и здравије. Јаки глутеуси подржавају кичму и тиме вам знатно олакшавају живот.
Смањена могућност повреда колена, кука и леђа
Ако глутеуси не раде свој посао, остатак тела је преоптерећен. Посебно је оптерећена кичма која постаје подложна повредама. Леђни мишићи, кукови и колена су мање оптерећени и много теже ћете их повредити ако имате напета леђа.
Боље и лакше извођење вежби
Јаки глутеуси побољшавају укупне атлетске перформансе. Глутеуси су одговорни за убрзање, успоравање, промену правца и стварање експлозивне снаге приликом скакања. Спортисти са јаким глутеусима биће бржи и експлозивнији у својим покретима у поређењу са онима са слабијим глутеусима.
Преузмите андроид апликацију.