Čukarički se ponadao na kratko, Tvente eliminisao „brđane“ iz Evrope

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su na gostovanju od ekipe Tventea sa 4:1 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Holandska ekipa eliminsala je srpsku ukupnim rezultatom 7:2.

Verovali su fudbaleri Čukaričkog u čudo, u preokret protiv veoma kvalitetne holandske ekipe, ali to se nije dogodilo.

Fantastično su fudbaleri srpske ekipe ušli u meč, imali znatno bolji momentum, „leteli“ su po terenu i delovalo je kao da imaju potrebno da bi se Tvente zabrinuo.

Takvo stanje na terenu materijalizovali su i na semaforu u sedmom minutu.

Odlično su uposlili fudbaleri Čukaričkog Luku Adžića, koji je bio veoma smiren i rutinski reagovao u završnici.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje i nije dugo živela nada srpske ekipe.

Tvente je zaigrao na nekoliko nivoa više i bolje od srpskog tima, ređale su se prilike i bilo je pitanje kada će popustiti otpor „brđana“.

Igrao se 17. minut kada je Proper kaznio katastrofalnu intervenciju Badamosija nakon prekida.

Holandski tim je do kraja prvog dela igre stigao do preokreta.

U 34. minutu, Vlap je neometano ušao u šesnaesterac Čukaričkog i centaršut koji je išao na njega, glavom sproveo u mrežu.

U drugom delu meča, Tvente je održavao prednost i privodio dvomeč kraju.

Treneri obe ekipe su u finišu dali šansu igračima sa klupe, a domaćin je do kraja susreta postigao još dva gola.

Oba su delo Colisa, koji je prvo u 84. minutu krunisao lepu akciju Tventea, da bi potom u drugom minutu nadoknade sjajno sam probio sa leve strane i zakucao loptu u mrežu srpske ekipe.

Nakon što su savladali ekipu Rasinga iz Luksemburga, Čukarički kvalifikacije za Ligu Konferencija završava u drugom kolu.