Чукарички се понадао на кратко, Твенте елиминисао „брђане“ из Европе

Фудбалери Чукаричког поражени су на гостовању од екипе Твентеа са 4:1 у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу конференција. Холандска екипа елиминсала је српску укупним резултатом 7:2.

Веровали су фудбалери Чукаричког у чудо, у преокрет против веома квалитетне холандске екипе, али то се није догодило.

Фантастично су фудбалери српске екипе ушли у меч, имали знатно бољи моментум, „летели“ су по терену и деловало је као да имају потребно да би се Твенте забринуо.

Такво стање на терену материјализовали су и на семафору у седмом минуту.

Одлично су упослили фудбалери Чукаричког Луку Аџића, који је био веома смирен и рутински реаговао у завршници.

Ипак, није дуго трајало славље и није дуго живела нада српске екипе.

Твенте је заиграо на неколико нивоа више и боље од српског тима, ређале су се прилике и било је питање када ће попустити отпор „брђана“.

Играо се 17. минут када је Пропер казнио катастрофалну интервенцију Бадамосија након прекида.

Холандски тим је до краја првог дела игре стигао до преокрета.

У 34. минуту, Влап је неометано ушао у шеснаестерац Чукаричког и центаршут који је ишао на њега, главом спровео у мрежу.

У другом делу меча, Твенте је одржавао предност и приводио двомеч крају.

Тренери обе екипе су у финишу дали шансу играчима са клупе, а домаћин је до краја сусрета постигао још два гола.

Оба су дело Цолиса, који је прво у 84. минуту крунисао лепу акцију Твентеа, да би потом у другом минуту надокнаде сјајно сам пробио са леве стране и закуцао лопту у мрежу српске екипе.

Након што су савладали екипу Расинга из Луксембурга, Чукарички квалификације за Лигу Конференција завршава у другом колу.