CSKA izdržao nalete Olimpijakosa, Barsa deklasirala Zenit, Baskonija bolja od Monaka

Košarkaši CSKA savladali su u Moskvi ekipu Olimpijakosa sa 88:82 u jednom od derbija petog kola Evrolige. Pobede su upisali još i Barselona, Baskonija i Alba.

Veoma uzbudljivo bilo je u „Megasport areni“ u Moskvi u duelu CSKA i Olimpijakosa.

Gosti su nešto bolje ušli u meč i u prvoj četvrtini bili u prednosti, koja je nakon prvih 10 minuta iznosila pet poena.

Ipak, CSKA je u drugoj deonici zaigrala nekoliko nivoa bolje u oba pravca i na poluvreme otišla sa dvocifrenom prednošću.

U drugom poluvremenu gosti iz Grčke su uspeli da uhvate priključak, ali je ruska ekipa svaki put imala odgovor i sprečila Olimpijakos da ozbiljnije ugrozi njeno vođstvo.

CSKA je u finišu imao nešto više koncentracije, energije i sreće, te zasluženo došao do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Klajburn sa 29, dok su Bolomboj i Ife dodali po 16.

U redovima Olimpijakosa istakli su se Dorsi sa 32 i Žan-Šarls sa 11 poena.

Nakon pet mečeva u ovogodišnjem izdanju Evrolige, CSKA ima učinak od četiri pobede i jednog poraza, dok je Olimpijakos na tri pobede i dva poraza.

Baskonija je na svom parketu savladala Monako sa 78:66.

Fontekio i Noko predvodili su špansku ekipu sa 20, odnosno 14 poena, dok su najbolji strelci kod gostiju bili Džejms sa 18 i srpski košarkaš Danilo Anđušić sa 15 poena.

Barselona je deklasirala ekipu Zenita sa 84:58.

U pobedničkom timu Mirotić je postigao 20, a Dejvis i Sanli po 11 poena.

Zenit nije imao dvocifrene strelce, a najviše koševa dali su Lojd, Beron, Kulagin i Ponitka, po osam.