ЦСКА издржао налете Олимпијакоса, Барса декласирала Зенит, Басконија боља од Монака

Кошаркаши ЦСКА савладали су у Москви екипу Олимпијакоса са 88:82 у једном од дербија петог кола Евролиге. Победе су уписали још и Барселона, Басконија и Алба.

Веома узбудљиво било је у „Мегаспорт арени“ у Москви у дуелу ЦСКА и Олимпијакоса.

Гости су нешто боље ушли у меч и у првој четвртини били у предности, која је након првих 10 минута износила пет поена.

Ипак, ЦСКА је у другој деоници заиграла неколико нивоа боље у оба правца и на полувреме отишла са двоцифреном предношћу.

У другом полувремену гости из Грчке су успели да ухвате прикључак, али је руска екипа сваки пут имала одговор и спречила Олимпијакос да озбиљније угрози њено вођство.

ЦСКА је у финишу имао нешто више концентрације, енергије и среће, те заслужено дошао до победе.

Најефикаснији у победничком тиму били су Клајбурн са 29, док су Боломбој и Ифе додали по 16.

У редовима Олимпијакоса истакли су се Дорси са 32 и Жан-Шарлс са 11 поена.

Након пет мечева у овогодишњем издању Евролиге, ЦСКА има учинак од четири победе и једног пораза, док је Олимпијакос на три победе и два пораза.

Басконија је на свом паркету савладала Монако са 78:66.

Фонтекио и Ноко предводили су шпанску екипу са 20, односно 14 поена, док су најбољи стрелци код гостију били Џејмс са 18 и српски кошаркаш Данило Анђушић са 15 поена.

Барселона је декласирала екипу Зенита са 84:58.

У победничком тиму Миротић је постигао 20, а Дејвис и Санли по 11 поена.

Зенит није имао двоцифрене стрелце, а највише кошева дали су Лојд, Берон, Кулагин и Понитка, по осам.