Црвена звезда прекинула негативан низ у Лакташима

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Игокеу у оквиру петог кола АБА лиге са 76:70.

Изабраници Владимира Јовановића су тако стигли до четвртог тријумфа у сезони, те одржали корак за „вечитим“ ривалом.

Црвено-беле су до важног тријумфа водили Вилдоза са 19 и Бентил са 17 поена, док је Петрушев додао 11.

Код Игокее је убедљиво најефикаснији био Реј са 24 поена, док су Стивенс и Крофорд уписали по 13.

Звезда је на овом мечу шутнула чак 36 тројки, чиме је усоталом и сломљен отпор ривала.

Прву осетнију предност црвено-белима је донео Лука Вилдоза, који је средином првог квартала постигао три везане тројке (16:11).

Екипа Драгана Бајића је серијом 10:0 у другој четвртини претила да стигне до вођства, али су црвено-бели успешно одбили налет ривала, те на полувреме отишли са плус шест – 41:35.

Сјајни Стивенс и Танасковић су пробудили Игокеу, те донели предност свом тиму на отварању треће четвртине – 46:45.

Серијом у финишу, Црвена звезда стиже до вођства и добре позиције пред последњих десет минута – 59:55.

У четвртој деоници смо претежно гледали егал утакмицу, све док Бентил и Марковић нису донели црвено-белима вођство – 72:64.

Гости су до краја само рутински очували предност са линије за слободна бацања, те заслужено славили.