Радови на уређењу Карловачког дунавца приводе се крају. За неколико дана заљубљеници у природу имаће прилике да виде нову уређену обалу. све је то заслуга чланова волонтерског кампа „Сачувајмо рит“ који сваке године организују сличне радне акције, а све са циљем очувања животне средине.
Око десетак волонтера протеклих неколико дана радило је на уређењу Карловачког дунавца. Они су до сада успели да уклоне све инвазивне биљке, уреде травнату површину, префарбају клупе и надстрешнице.
„Одлучила сам да дођем зато што сам хтела да помогнем локалној заједници и мислим да је ово први корак ка томе, тако да надам се да ће бити још других кампова и да ћу помоћи другима“, рекла је једна чланица.
„Како у овом подручју, тако и код мене у Бијељини, мислим да млади треба више да се укључе у ове акције, пре свега због дружења и свих осталих активности, путовања која следе и свега оног што доносе активизам и волонтерство“, додала је друга.
Волонтери се најчешће прикључују акцијама због дружења али највише како би својим активностима скренули пажњу људи на значај очувања животне средине.
„Ови кампови су углавном интернационалног карактера и онда када људи виде да им интернационални волонтери дођу и купе смеће или им помажу у локалној заједници, практично диже се свест о екологији и генерално очувању природе“, рекла је Анђела Стокић, волонтерски камп „Сачувајмо рит“.
„Сачувајмо рит“ у Сремским Карловцима само је један од неколико десетина волонтерских кампова који сваке године организују сличне радне акције широм Србије.
Преузмите андроид апликацију.