Читава сезона улази у ових 40 минута: Кошаркаши Војводине данас траже победу у Суботици и историсјки пласман у АБА лигу

Кошаркаши Војводине вечерас од 19 часова гостују екипи Спартака у дворани „Дудова шума“ у Суботици, где ће одиграти реванш меч финала АБА 2 лиге.

У првом мечу на новосадском Спенсу Новосађани су поражени резултатом 74:73, тако да ће им требати победа од минимум два разлике како би подигли трофеј и изборили пласман у АБА лигу наредне сезоне.

Да је меч од великог значаја за обе екипе потврдио је капитен Војводине Марко Љубичић.

Последња утакмица која решава победника Аба 2 лиге и директан улазак у Аба 1, сигурно да нам је од изузетне вазности. Овога пута играмо на њиховом терену и очекује нас пуна хала, добра кошаркашка атмосфера где ми као тим треба да будемо максимално фокусирани на задатке које имамо. Утакмица која ће бити од великог значаја и за једну и за другу екипу тако да нам предстоји борба од првог до последњег минута. Радујем се утакмици и надам се позитивном исходу за наш тим, рекао је Љубичић.

Тренер Војводине Милош Исаков Ковачевић поручује да ће публика у Дудовој шуми имати прилику да ужива у доброј кошарци.

Нисмо задовољни бројем квалитетних минута у првом мечу у којем су наши навијачи направили амбијент о којем се и даље прича. Хвала им на томе. Испред нас је последњи меч у овој сезони. Покушаћемо да у већем узорку одиграмо нашу најбољу кошарку у оба правца. И даље смо без Ашћерића. Најлепши изазов је испред нас, пуна хала, финале АБА 2 лиге, против првопласираног тима из регуларног дела, не може лепше. Испред нас је задатак у којем треба да будемо растерећени, храбри, одговорни, инспирисани и спремни да покажемо поштовање пре свега према себи и према великом раду и постигнутим резултатима ове године који су историјски и нису случајни. Ово је меч између два тима која играју у другачијем ритму. Ко успе да наметне свој, аутоматски ће доћи у ситуацији да буде ближи позитивном резултату, истакао је Исаков Ковачевић.

Војводина и Спартак су ове сезоне одиграли четири меча и скор је тренутно 2-2.

Пренос утакмице моћи ће да се погледа на РТВ1 и Арена Спорт 1.

Voša juri trofeje na četiri fronta: Fudbaleri sanjaju Kup, košarkaši plasman u ABA ligu, rukometaši i vaterpolistkinje žele nastavak dominacije