Ostali sportovi

Cicipas u pet setova ukrotio Frica

Grk Stefanos Cicipas posle preokreta savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 3:2, po setovima 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 i plasirao se u četvrfinale Australijan opena.
cicipas

U borbi za polufinale Cicipas će igrati protiv Italijana Janika Sinera.

Cicipas je posle velike borbe i mnogo muka uspeo da slomi otpor Amerikanca. Fric je u dva navrata imao set prednosti. Ipak, presudilo je iskustvo Grka koji je uspeo da preokrene rezultat i posle tri i po sata igre stigne do trijumfa.

U prvom setu ključan je bio sedmi gem u kome je Fric uspeo da oduzme servis protivniku. Potom je uspeo da sačuva svoj servis i privede set kraju. U narednom uzvratio je Cicipas, a odlučujući je bio poslednji deseti gem u kome je Grk došao do brejka, samim tim i do seta, Amerikanac nije imao prilike za popravni.

Ponovo je Fric zaigrao bolje i ponovo u sedmom gemu oduzeo servis Cicipasu. U devetom na servis Grka propustio je tri set lopte, da bi u narednom bio siguran na svoj servis i opet stigao do seta prednosti.

Cicipas je uspeo da izjednači, brejkom u osmom gemu stigao je do prednosti. U narednom na svoj servis spasio je dve brejk lopte i osvojio gem za izjednačenje u setovima.

Odlučujući set doneo je veliku borbu, oba tenisera čuvala su svoj servis sve do finiša kada Cicipas oduzima servis Amerikancu, a potom na svoj servis stavlja tačku na set i meč.

Cicipas će u borbi za polufinale igrati protiv Italijana Sinera koji je eliminisao Australijanca De Minora – 7:6, 6:3, 6:4.

Italijanski mediji: Vlahović u Juventusu