Ostali sportovi

Basilašvili eliminisao Cicipasa za prvo masters polufinale

Grčki teniser Stefanos Cicipas zaustavljen je u četvrtfinalu Indijan Velsa od strane Nikoloza Basilašvilija.

Drugi nosilac na ovom Mastersu nije uspeo da ponovi rezultat sa prethodna dva, u Torontu i Sinsinatiju, kada je stizao do polufinala.

Basilašvili je bio bolji posle tri seta, 6:4, 2:6, 6:4, posle dva časa i 10 minuta igre.

Trenutno 36. igrač sveta je tako uspeo da slavi protiv Grka u njihovom trećem međusobnom duelu.

On je meč odlično počeo, sa dva rana brejka, a do kraja prvog seta je i sam pretrpeo jedan, što nije uticalo na konačan ishod tog dela igre.

Cicipas se probudio u nastavku i relativno lako izjednačio u setovima, načinivši dva puta brejk.

Odlučujući set je počeo kao i uvodni, brejkom Basilašvilija, kojeg, doduše, ovoga puta nije uspeo da duplira, nego je i sam dozvolio jedan brejk.

Ključni detalj viđen je u sedmom gemu kada je Nikoloz oduzeo servis Cicipasu, te nešto kasnije potvrdio trijumf.

On će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Aleksander Zverev – Tejlor Fric.