Ако бисте чистили водом ове четири ствари могли бисте да оштетите, па чак и упропастите.
Вода је еколошки најприхватљивије средство за чишћење у сваком домаћинству, али то не значи да је прикладна баш за све површине.
Откривамо које четири ствари у кући никако не бисте смели да чистите водом.
Кожа
Намештај од коже посебно је осетљив. У комбинацији с водом могу остати пруге или, у најгорем случају, материјал може да испуца. За чишћење кожних софа користите искључиво посебне производе за негу коже.
Електрични уређаји
Прашина и друга нечистоћа која се накупља на екранима лаптопова, телевизора и сличних уређаја никако се не би требала уклањати водом.
Када чистите ове површине увек нечистоћу треба уклонити сувом крпом, никада немојте воду прскати директно по њима.
За тврдокорну прљавштину можете да користите благо средство за чишћење и то тако што га напрскате на крпу, а тек онда њом истрљате уређај.
Ламинатни подови
Иако су многи подови од тврдог дрвета и ламината водоотпорни, временом се троше, па их чишћење водом може оштетити. Како бисте спречили да се ламинат надује бришите га само влажном крпом или посебним средством за дрвене и ламинатне подове.
Плиш
Плиш је одавно изгубио свој старински имиџ и постао један од омиљених материјала за уређење ентеријера. Међутим, чишћење плишаних јастучница или кауча водом није набоља одлука. Ако се осетљива влакна наквасе, па се осуше, могу „остати“ у том новом облику.
Како не би остале флеке од воде за одржавање плишаних повшина користите специјално средство за чишћење текстила и четку са мекшим влакнима. Исти принцип чишћења важи и за осетљива влакна као што су антилоп или микрофибер.
Преузмите андроид апликацију.