Čelzi deklasirao Aston Vilu, a Arsenal nadigrao Lids na gostovanjima

Fudbaleri Čelzija nadigrali su Aston Vilu sa 2:0, a Arsenal je nadigrao Lids sa 10 na gostovanjima dok su Mančester junajted sa Njuskaslom i Sautempton sa Vest Hemom podelili bodove u prvim današnjim mečevima 11. kola Premijer lige.

Fudbaleri Čelzijapotvrdili su ulogu favorita u meču najviše zahvaljujući odličnoj igri Mejsona Maunta koji je sa dva odlična pogotka obezbedio pobedu svom timu.

Prvo je već u šestom minutu jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru suparnika poslao u mrežu za vođstvo Čelzija od 1:0, a onda je u 66. minutu odličnim pogotkom iz slobodnog udarca praktično rešio meč.

Na gostovanju je slavio i tim vodećeg Arsenala protiv Lidsa ali u mnogo neizvesnijem meču u kome je domaćinima malo nedostajalo da dođu do podele bodova, a Patrik Banford je bio tragičar domaćeg tima.

Arsenalu je Bukajo Saka doneo vođstvo od 1:0 u 35. minutu preciznim pogotkom pod prečku gola Lidsa sa koliko se otišlo na poluvreme.

Domaćini se nisu predavali već preuzimaju inicijativu i već na početku drugog poluvremena Patrik Bamfrod postiže pogodak ali je on poništen zbog faula.

Dvadesetak minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Lids a Patrick Bamford ne uspeva da ga realizuje i propušta priliku da bar dođu do podele bodova.

U preostalim mečevima Mančester junajted je sa Njuskaslom odigrao bez golova, a Sautempton je sa Vest Hemom odigrao 1:1.