Челзи декласирао Астон Вилу, а Арсенал надиграо Лидс на гостовањима

Фудбалери Челзија надиграли су Астон Вилу са 2:0, а Арсенал је надиграо Лидс са 10 на гостовањима док су Манчестер јунајтед са Њускаслом и Саутемптон са Вест Хемом поделили бодове у првим данашњим мечевима 11. кола Премијер лиге.

Фудбалери Челзијапотврдили су улогу фаворита у мечу највише захваљујући одличној игри Мејсона Маунта који је са два одлична поготка обезбедио победу свом тиму.

Прво је већ у шестом минуту једну одбијену лопту у казненом простору супарника послао у мрежу за вођство Челзија од 1:0, а онда је у 66. минуту одличним поготком из слободног ударца практично решио меч.

На гостовању је славио и тим водећег Арсенала против Лидса али у много неизвеснијем мечу у коме је домаћинима мало недостајало да дођу до поделе бодова, а Патрик Банфорд је био трагичар домаћег тима.

Арсеналу је Букајо Сака донео вођство од 1:0 у 35. минуту прецизним поготком под пречку гола Лидса са колико се отишло на полувреме.

Домаћини се нису предавали већ преузимају иницијативу и већ на почетку другог полувремена Патрик Бамфрод постиже погодак али је он поништен због фаула.

Двадесетак минута касније досуђен је једанаестерац за Лидс а Патрицк Бамфорд не успева да га реализује и пропушта прилику да бар дођу до поделе бодова.

У преосталим мечевима Манчестер јунајтед је са Њускаслом одиграо без голова, а Саутемптон је са Вест Хемом одиграо 1:1.