Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Čelsiju pripao londonski derbi

Čelsi je u okviru petog kola Premijer lige savladao ekipu Totenhema u londonskom derbiju, a rezultat je bio 0:3.

Totenhem je nešto bolje otvorio meč, ali Čelsi je vrlo brzo preuzeo konce igre. U prvom poluvremenu nismo videli golove, ali daleko od toga da nije bilo šansi.

Drugo poluvreme zato je sa tri gola nadomestilo sve propušteno iz prvih 45 minuta.

Markos Alonso je u 49. minutu ubacio loptu iz kornera, a Tijago Silva se najviše izdigao i plasirao loptu u mrežu.

Nešto manje od deset minuta kasnije, Engolo Kante uputio je udarac sa dvadesetak metara. Lopta je prilikom leta zakačila jednog od igrača Totenhema a potom od desnu stativu ušla u mrežu za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Antonio Ridiger u samom finišu utakmice, nakon sjajnog dodavanja Tima Vernera.

Sa ovom pobedom Čelsi se izjednačio sa Liverpulom na čelu tabele sa istim brojem bodova, ali i istom gol razlikom.