Čelsijeva tri gola za prva tri boda

Čelsi je u trećem kolu Premijer lige prvi put stigao do tri boda, jer su na svom terenu slavili protiv Lutona sa 3:0.

Tako su Plavci prekinuli neslavan niz od osam utakmica bez pobede na Stamford Bridžu.

Posle remija protiv Liverpula i poraza od Vest Hema na strani, došao je red da Čelsi upiše i prvu pobedu, i to na utakmici gde je bio favorit.

Od samog starta meča Čelsi je stavio do znanja da će se on pitati za sve na ovoj utakmici.

Ređale su se šanse pred golom Kaminskog, da bi vođstvo ekipi iz Londona doneo Rahim Sterling u 17. minutu igre. Do kraja prvog poluvremena smo videli još nekoliko naleta na gol Lutona, ali rezultat se nije menjao.

U drugom delu igre situacija na terenu se nije menjala, i dalje je Čelsi bio taj koji je dominirao na terenu, svoje šanse su promašivali Nikolas Džekson u 51. minutu, i nekako je nastala zebnja kod navijača Čelsija da bi mogli biti kažnjeni za propuštene šanse.

To je lagano moglo da se desi u 58. minutu igre kada je Rajan Žil mogao da matira golmana Čelsija, ali je Sančes bio spretiniji.

Sve je bilo mnogo lakše od 69. minuta kada je Čelsi napokon stigao do drugog gola, i to je ponovo bio strelac Rahim Sterling koji je uz Silvu pravi vođa ove ekipe.

Posle ovog gola mnogo se lakše disalo, domaći su bili znatno rasterećeniji, a tačku na i je u 75. minutu doneo Nikolas Džekson koji je potvrdio prvu pobedu Čelsija u ovoj sezoni Premijer lige.

Nije fudbalerima Lutona pomoglo to što u prošlom kolu nisu imali obaveze, iako su se borili na kraju sa Stamford Bridža odlaze praznih ruku.

U sledećem kolu Čelsi će dočekati Notingem Foreste, a pre toga ih očekuje duel u Liga Kupu, gde igraju protiv Vimbldona. Luton sa druge strane će dočakati još jedan tim iz Londona, a to će biti Vest Hem.