Челсијева три гола за прва три бода

Челси је у трећем колу Премијер лиге први пут стигао до три бода, јер су на свом терену славили против Лутона са 3:0.

Тако су Плавци прекинули неславан низ од осам утакмица без победе на Стамфорд Бриџу.

После ремија против Ливерпула и пораза од Вест Хема на страни, дошао је ред да Челси упише и прву победу, и то на утакмици где је био фаворит.

Од самог старта меча Челси је ставио до знања да ће се он питати за све на овој утакмици.

Ређале су се шансе пред голом Каминског, да би вођство екипи из Лондона донео Рахим Стерлинг у 17. минуту игре. До краја првог полувремена смо видели још неколико налета на гол Лутона, али резултат се није мењао.

У другом делу игре ситуација на терену се није мењала, и даље је Челси био тај који је доминирао на терену, своје шансе су промашивали Николас Џексон у 51. минуту, и некако је настала зебња код навијача Челсија да би могли бити кажњени за пропуштене шансе.

То је лагано могло да се деси у 58. минуту игре када је Рајан Жил могао да матира голмана Челсија, али је Санчес био спретинији.

Све је било много лакше од 69. минута када је Челси напокон стигао до другог гола, и то је поново био стрелац Рахим Стерлинг који је уз Силву прави вођа ове екипе.

После овог гола много се лакше дисало, домаћи су били знатно растерећенији, а тачку на и је у 75. минуту донео Николас Џексон који је потврдио прву победу Челсија у овој сезони Премијер лиге.

Није фудбалерима Лутона помогло то што у прошлом колу нису имали обавезе, иако су се борили на крају са Стамфорд Бриџа одлазе празних руку.

У следећем колу Челси ће дочекати Нотингем Форесте, а пре тога их очекује дуел у Лига Купу, где играју против Вимблдона. Лутон са друге стране ће дочакати још један тим из Лондона, а то ће бити Вест Хем.