Čelsi ubedljiv u Sautemptonu, Verner pogodio dva puta

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su kao gosti savladali ekipu Sautemptona 6:0, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Brajton na „Emirejtsu“ šokirao ekipu Arsenala 2:1, Lids slavio kao gost u Votfordu 3:0.

Čelsi je nakratko zaboravio poraze od Brentforda i Reala i ubedljivo trijumfovao na jugu Engleske – u meču 32. kola Premijer lige savladan je Sautempton 6:0.

Koliko su „plavci“ bili dominantni pokazuje podatak da je čak i Timo Verner postigao dva gola na meču, a pored toga je pogodio dve stative i jednu prečku.

Ekipa Tomasa Tuhela pitanje pobednika rešila je već u prvom poluvremenu, kada su golovima Alonsa, Maunta, Vernera i Haverca došli do 4:0.

Nastavak meča bio je odrađivanje posla, a još po jednom su se u listu strelaca upisali Verner i Maunt.

Čelsi je sačuvao treće mesto na tabeli, Sautempton je siguran na 13. poziciji.

Arsenal se bori za plasman u Ligu šampiona, u čemu mu neće pomoći poraz od Brajtona i to u Londonu.

Trosar je u 27. minutu doneo prednost „galebovima“, Mvepu u 67. minutu utakmice duplirao vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Odegor u samom finišu.

Lids je kao gost savladao ekipu Votforda sa 3:0 i tako pobegao od opasne zone.

Rafinja je doneo prednost gostima, a tri boda u nastavku meča obezbedili su Rodrigo i Harison.

Rangnik: Svi menadžeri s kojima je klub pričao su vrhunski, pa i Ten Hag