Početna > Biznis
Biznis

Čadež: Na konferenciji u Londonu sutra razgovaramo o primeni AI u biznisu

Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež najavio je da će delegacija komore sutra otputovati u London na konferenciju na kojoj će učestvovati direktori i menadžeri koji se bave inovacijama u najvećim svetskim kompanijama, kao i da će se  razgovarati o implementaciji veštačke inteligencije u biznisu.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić

Srbija ima veoma dobre stručnjake i kompanije u oblasti veštačke inteligencije i za blokčejn i IT i možemo da se takmičimo sa najrazvijenijim zemljama, rekao je Čadež.

Ističe da zadatak Privredne komore Srbije jeste da firmama pruži nove alate i omogući da ne budu samo u korak sa svetom, nego čak i ispred.

Čadež je rekao za Pink da naš IT sektor raste po 30 do 35 odsto godišnje, već deceniju, saopštila je PKS.

Podseća da je privredna delegacija Srbije imala i veoma uspešne sastanke i razgovore u okviru 79. zasedanja Generalne skupštine UN u Njujorku.

„Imali smo brojne bilateralne sastanke sa mnogim ministrima spoljnih poslova, predstavili im gde mogu da investiraju u Srbiji. Dogovorili smo da Beograd postane hab Svetskog trgovinskog centra, organizacije koja okuplja 300 svetskih trgovinskih centara širom sveta. Komora će biti nosilac licence, u našim prostorijama na Terazijama napravićemo veliki poslovni centar koji će omogućiti našoj privredi da lakše dolazi do partnera“, istakao je predsednik PKS.

Podseća da su u Njujorku dogovoreni i veliki poslovni forumi i susreti naših firmi sa velikim kompanijama, kao i da nas u novembru očekuje poseta velike delegacije iz Kazahstana.

„Takođe, imali smo i veoma uspešne sastanke sa ministrom spoljnih poslova Grčke, gde naše kompanije imaju veoma uspešne biznise u oblasti kozmetike, sportske opreme, svaka ima preko 30 radnji i šire se tamo“, dodao je Čadež.

Govoreći o situaciji u automobilskoj industriji u Nemačkoj, predsednik PKS ocenjuje da je ta branša u nekoj vrsti stagnacije zbog unutrašnje, strukturne, nekonkurentnosti nemačke privrede.

„To može biti šansa za naše konkurentne kompanije koje proizvode za nemačku autoindustriju da imaju više narudžbina“, smatra Čadež.

 

 

Najveće plate programerima, 282.245 dinara, najmanje u uslužnim delatnostima, 54.178

Preuzmite android aplikaciju.